Gegužės 16-oji Justino Vareikio progimnazijos istorijoje – ypatinga diena – mokykloje lankėsi pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė ir jos komanda. Viešnią progimnazijos kieme pasitiko mokiniai ir mokyklos vadovai. Ponia D. Nausėdienė susitiko su mokiniais ir mokytojais aktų salėje, dalyvavo trumpoje ekskursijoje po mokyklą, skaitykloje susitiko su mokinių tarybos, tėvų aktyvo ir metodinės tarybos atstovais, pasirašė svečių knygoje.

Pirmoji šalies ponia susitikime kalbėjo, kas ją nustebino ir džiugino, įžengus į mokyklą – tai atida, susikaupimas, atsakingas, brandus jaunų žmonių žvilgsnis į žmogų, esantį šalia, į svečią, į visą bendruomenę. Visa aplinka rodo, kad tai labai susitelkusi, vieninga, stipri bendruomenė, turinti laisvę skrydžiui. Ji perdavė pačius nuoširdžiausius Prezidento linkėjimus. Atsakydama į moksleivių klausimus, ponia Diana Nausėdienė teigė, jog svarbiausia gyvenime turėti savo svajonę, išmokti kalbėtis su šalia esančiu žmogumi, jį girdėti, pažinti, suprasti, surasti geriausią sprendimą, užmegzti bendruomeninį ryšį, įgyvendinti savo siekį, tada pasieksime rezultatą, bendrą ir reikalingą mums visiems. Susitikimo pabaigoje ponia Diana Nausėdienė mūsų bendruomenei palinkėjo  turėti svajonių, kurios suteiktų sparnus, pakylėtų, kad visos idėjos būtų gražios. Dėkojo už atidumą, pagarbą, šilumą. Linkėjo, kad ir ateityje būtume tokia mokykla, kurioje gera visiems: ir mokiniams, ir mokytojams, ir tėveliams.

Informaciją parengė mokytoja Daivutė Kloniūnienė

Progimnazijos 6c klasės mokiniai vasario – gegužės mėnesiais dalyvavo ilgalaikėje kultūrinio ugdymo programoje „Kūrybinis kiemelis mokymosi įvairovei“, kuri vykdoma pagal „Tūkstantmečio mokyklų“ programą. Mokiniai šios programos dėka stiprino bendradarbiavimo ir atkaklumo gebėjimus, pagilino kultūrinę ir kūrybiškumo kompetencijas, siekė pagerinti klasės santykius, mokėsi kūrybiškai spręsti iškilusias problemas, susitarti ir prisiimti atsakomybę už bendrą rezultatą. Visą šį laiką su mokiniais dirbo Kauno miesto kamerinio teatro aktorius ir teatro pedagogas Vytautas Gasiliūnas.

Gegužės 14 dieną 6c klasė pakvietė mokyklos bendruomenę į baigiamąjį ilgalaikės kultūrinio ugdymo programos renginį – savo kūrybos spektaklį „Trumpo metražo filmo „Fėjų pasaka“ filmavimo aikštelės paslaptys“, kuris žiūrovus nustebino originalumu, šiuolaikiškumu, profesionalumu, džiugino darniu 6c klasės mokinių komandiniu darbu ir kūrybiškumu. Spektaklį, kuris vyko vidiniame progimnazijos kiemelyje, pro mokyklos langus stebėjo 1–8 klasių mokiniai, pedagogai, tėvai. Nekantraujame pasidalinti žiūrovų atsiliepimais.

„Klasės tėvų bendruomenė žinojo, kad vaikai kuria, repetuoja, ruošiasi pasirodymui, bet nei vienas negalėjo tiksliai įvardinti, koks bus pasirodymas. O jis labai nustebino. Pirmiausia nustebino pasirinkta erdvė. Veiksmo vieta tapo visai neseniai sutvarkytas vidinis mokyklos kiemas. Tiesa, žiūrovai į jį patekti negalėjo, o veiksmą stebėjo pro mokyklos langus. Susirinkę tėvai, kiti mokyklos moksleiviai, mokytojai, administracija iš skirtingų pusių ir kampų stebėjo, kas vyksta mokyklos kiemelyje. Po pasirodymo tėvai dar ilgai dalinosi įspūdžiais, kalbėjo, kad tokių projektų reikia, kad vaikai išdrąsėtų, labiau savimi pasitikėtų, išmoktų dirbti komandoje, susivienytų bendram tikslui. Savo vaikus pamatėme dar nematytuose vaidmenyse. Vieni kūrė istoriją pasirodymui, kiti tapo spektaklio režisieriais, aktoriais, operatoriais, garso ir šviesų specialistais, grimeriais, kostiumų dailininkais. Po pasirodymo mama Raminta teigė: „Vaikų parodytas performansas buvo labai įdomus. Kiekvienas vaikas turėjo savo vaidmenį. Smagu buvo žiūrėti, kai vaidino ir dirbo dėl bendro tikslo. Tai parodo, kad vienas, be savo komandos, nieko nepadarysi. Tik visi kartu gali sukurti puikų reginį!“. Gražiausi klasės tėvų žodžiai buvo skirti ir projekto autoriui – aktoriui ir teatro pedagogui Vytautui Gasiliūnui. „Didelė dovana vaikams dirbti su tikru menininku. Manome, kad tokie projektai augina jauną žmogų ir skatina tobulėti. Norėtume, kad tokių projektų būtų dar daugiau“, – antrino kiti tėvai.“  (6c klasės tėvelių bendruomenė)

6c klasės mokinių nuomonė apie programą ir įgytą patirtį: „Ši veikla pamokė, kad viskam reikia įdėti daug pastangų“, „Smagu buvo bendradarbiauti su klasiokais. Nauda buvo pasimokyti dirbti kartu“, „Smagu buvo bendradarbiauti ir vaidinti. Norėčiau dar tokių projektų, nes daugiau pradėjau bendrauti su klasės berniukais ir mergaitėm“, „Šis projektas geras, nes tapome draugiškesni“, „Pažinau daugiau save ir savo emocijas, daugiau su draugais bendradarbiavome. Patiko kiemelis“, „Nauda, kad susipažinau su aktoriaus profesija. Aš norėčiau dar kartą turėti tokių pamokų. Buvo linksma“, „Tobulėjo meniško vaidinimo įgūdžiai, improvizacija“ ir kt.

6c klasės auklėtoja taip pat dalinasi savo įspūdžiais: „Nemačiau repeticijų, tik iš vaikų pasakojimų žinojau, kad užsiėmimų metu daug kalbama apie tarpusavio santykius, žaidžiami bendradarbiavimo žaidimai, kad pasidalino vaidmenimis, kuria spektaklį. Buvo labai smalsu pamatyti galutinį produktą. Nustebino, kaip vaikai spektaklyje vaidina tikrą filmo filmavimą. Vaikai jautėsi laisvi kiemelio erdvėje ir jiems patiko tai, ką jie darė. Įdomu buvo stebėti, kaip vaikai bendradarbiavo, nesijautė įtampos ir jaudulio. Nebuvo jiems labai dėl ko nerimauti, juk nepavykusias scenas galima buvo pakartoti (toks sumanymas). Draugišką šypseną mačiau šalia stovėjusių ir stebėjusių vaidinimą mokytojų veiduose: įdomu, kažkas netikėta, kitaip ir vaikai – šaunuoliai.“

Ilgalaikė kultūrinio ugdymo programa „Kūrybinis kiemelis mokymosi įvairovei“ finansuojamas #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Informaciją pateikė 6c klasės auklėtoja Jūratė Stankaitienė ir pavaduotoja ugdymui Jurgita Skamaročienė

Saulėtas 26-osios dienos rytas žadėjo įspūdžių ir naujų potyrių dieną 6a klasės mokiniams, jų auklėtojai Diana Kizogian, fizinio ugdymo mokytojai Rigvitai Grinskei, psichologui ir savanoriui Andriui Atui ir aktoriui/fasilitatoriui Tomui Dapšauskui. Išklausę instruktažą, mokiniai ir žygio vadovai skubėjo į autobusą, kuris visus nuvežė į Mažąją Lokę (Šveicarijos sen.). Nuo čia ir prasidėjo žygis pėsčiomis iki Ešaloto poilsiavietės. Visų nuotaika buvo puiki, besišnekučiuodami nė nepajutome, kaip atėjome iki žemyninės Dumsių kopos. Pasistiprinę ir numalšinę troškulį, mokiniai turėjo atlikti keletą integruotų veiklų, susijusių su Justinu Vareikiu. Pasiskirstę į penkias grupes, ,,pasimatavo” knygnešių darbą: grupės nariai turėjo greitai nunešti iki ,,pasienio” ruožo penkių grupės mokinių kuprines. Užduotis buvo įveikta, mokiniai teigė, jog knygnešių darbas buvo sunkus ne tik fiziškai, bet ir morališkai.

Atsikvėpę, toliau keliavome iki Ešaloto poilsiavietės. Pasiekę tikslą, laužavietėje užsikūrėme laužą, papietavome. Mokinių laukė Tomo ir Andriaus paruošta komandos formavimo užduotis. Šūkis ,,Visi už vieną, vienas už visus!” pasiteisino šimtu procentu, nes atlikti užduotį buvo galima tik patariant, palaikant vieniems kitus. Psichologas Andrius Atas teigė, kad 6a klasės mokiniai įrodė, jog yra draugiški, komunikuojantys ir empatiški. Reflektuodami su aktoriumi ir fasilitatoriumi Tomu Dapšausku dienos veiklas, mokiniai sakė, jog norėtų dar tokio žygio, jog labiau pažino vieni kitus, išmoko ir pajuto komandinio darbo svarbą, linksmai ir įdomiai praleido dieną. Taip pat ugdėsi komunikavimo, pažinimo, kūrybiškumo, socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos kompetencijas.

Šis žygis – „Tūkstantmečio mokyklų“ prjekto ilgalaikės kultūrinio ugdymo programos „Kūrybinis kiemelis mokymosi įvairovei“ dalis.
Programa finansuojama #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Informaciją ir nuotraukas pateikė 6ª klasės auklėtoja Diana Kizogian

2024 m. balandžio 26 dieną progimnazijos aktų salėje vyko Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 6 klasių mokinių vokiečių kalbos viktorina „Smagu su vokiečių kalba“ („Es ist lustig mit Deutsch“). Viktoriną organizavo Jonavos Justino Vareikio progimnazijos ir Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos  vokiečių kalbos mokytojos. Savo vokiečių kalbos žinias pasitikrino, patobulėjo ir smagiai popietę praleido Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos,  Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos ir Jonavos miesto mokyklų mokiniai.

Viktorinos dalyviai buvo suskirstyti į dešimt komandų, kurioms reikėjo įveikti įvairias kalbines užduotis, parodyti savo žinias apie vokiškai kalbančias šalis. Renginyje buvo siekiama ne tik ugdyti mokinių domėjimąsi vokiečių kalba, šia kalba kalbančių šalių kultūra, ugdyti gabius mokinius, bet ir skatinti mokinių iš skirtingų mokyklų bendravimą bei bendradarbiavimą.

Viso renginio metu vyravo draugiška atmosfera ir gera nuotaika, kurią padėjo sukurti šaunios viktorinos vedėjos Austėja (7c kl.) ir Goda (7d kl.), šokėjos Saulė ir Smiltė (7c kl.), ukulėlių ansamblis ir vokalo studijos dainininkai, dalyvius pasveikinę daina „Ich habe einen kleinen Papagei“ (vadovės I. Liutkienė ir Ž. Talalienė).

Viktorinos dalyviai buvo apdovanoti Jonavos Justino Vareikio progimnazijos padėkos raštais, progimnazijos ir Goethe's instituto Lietuvoje prizais.

Džiaugiamės bendryste su kitų mokyklų kolegomis ir moksleiviais, dėkojame vokiečių kalbos mokytojoms, kurios paruošė mokinius ir palydėjo į viktoriną. Kitais metais visi susitiksime Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje. Bis zum nächsten Jahr!

Informaciją ir nuotraukas pateikė vokiečių kalbos mokytojos Jurgita Kvietkuvienė ir Jurgita Skamaročienė

Š. m. balandžio 22 d. vyko Jonavos rajono bendrojo lavinimo mokyklų dorinio ugdymo (tikybos) 6-7 klasių moksleivių protmūšis „Biblijos takais“ Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijoje. Protmūšyje dalyvavo mūsų mokyklos mokiniai D. Asočiovaitė, L. Vasauskaitė, E. Rimkutė ir K. Kazakevičius, J. Vaškevičius. Didžiuojamės savo mokiniais, laimėjusiais pirmą vietą.
 
Informaciją parengė I. Beinorienė.