Šaltą, giedrą lapkričio 24 d. vakarą Justino Vareikio progimnazijos bendruomenė (mokiniai, mokytojai, tėveliai bei seneliai) jau trečią kartą susirinko į rudeninius poezijos skaitymus „Nešu eilėraštį širdy“. Visą lapkritį 2 – 8 klasių mokiniai klasės valandėlėse skaitė pačių pasirinktus ar mokytojų parinktus eilėraščius. Mokiniai stebėjosi, džiaugėsi, didžiavosi – eilėraštį suprasti ir jį raiškiai perskaityti gali kiekvienas mokinys. Abejingų, nenorinčių skaityti nebuvo. Jie patys išrinko 2-3 geriausius klasės skaitovus, kurie ir dalyvavo bendruomenės šventėje.

Lapkričio 24–osios vakarą mokyklos skaitykloje skambėjo poetų Maironio, S.Nėries, J.Degutytės, L.Gutausko, J. Erlicko, R.Skučaitės, L.Degėsio, A.Karosaitės, V.Mačernio, A.Pavasario bei pačių mokinių sukurtos eilės. Renginio iniciatorė ir vedėja mokytoja L.Kazlauskienė, sveikindama šventės dalyvius, džiaugėsi, kad mūsų progimnzijoje tiek daug mokinių, tėvelių, mokytojų, kuriems dar labai svarbus poezijos žodis, jis mus kaskart vis labiau suvienija ir sušildo. Mokytojai, tėveliai nuoširdžiai kalbėjo apie tai, kas yra eilėraštis jų gyvenime, kodėl, kada jie paima į rankas poezijos knygą. Džiugu,kad kiekvienais metais šventėje dalyvauja progimnazijos mokytojas poetas A.Pavasaris. Pernai, paskaitęs keletą eilėraščių, mokytojas šventės dalyviams padovanojo naujausią savo poezijos knygą, o šįmet visus pakvietė į Jonavos rajono poezijos klubo „Šaltinis“ naujojo poezijos almanacho pristatymą.

Šventei pasibaigus, visi dalyviai nuoširdžiai džiaugėsi, kad Justino Vareikio progimnazija turi tokią puikią poezijos šventę, kuri padovanoja daug gražių, netikėtų, bet labai prasmingų akimirkų. Geriausiai apie šventę gali pasakyti jos dalyviai.

Neringa Banienė, 5b klasės mokinės Skaistės mama,dailės mokytoja: ,,Po ypač aktyvios dienos ramybės vakaras prie žvakių liepsnos ir gyvos klarneto muzikos – lyg palaima sielai. Kartais reikia sustoti ir pajausti mus supantį pasaulį ar pasinerti į kažkieno jau aprašytą, sueiliuotą. Vakaro akimirkos prabėgo taip greitai ir tiek daug pasakė mums apie jau gerai žinomus žmones bei matytus pirmą kartą. Lai ir toliau visos idėjos, mintys eiliuojasi kaip tie poetų posmai.“

Laimutė Vidauskienė, 5c klasės auklėtoja: Šį tamsų rudens vakarą mokyklos skaitykloje susirinko tikri poezijos gerbėjai: mokiniai, jų tėveliai, mokytojai. Jauki žvakių liepsna sušildė, suartino. Skambėjo įvairias temas palietę poetų kurti eilėraščiai. Išgirdome ir pačių mokinių kūrybos. Džiaugiuosi suteikta galimybe prisiglausti širdimi prie neišsenkančio literatūros lobio – poezijos. O vakaro įkvėpėjoms mokytojoms L.Kazlauskienei ir D.Kloniūnienei norėčiau palinkėti tęsti šią prasmingą tradiciją.“

Informaciją parengė lietuvių kalbos mokytoja Daivutė Kloniūnienė