Nuo 2009 mokslo metų pradžios mokykloje vykdoma Olweus patyčių prevencijos programa, kurios esmė išmokti mokykloje atpažinti, pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti.

Nuo 2011 m. 2 metus buvo diegiama Olweus programos kokybės užtikrinimo sistema OPKUS. 2013 m. pavasarį vykdyto audito metu patvirtinta, kad mokykla laikosi visų Olweus programos standarto (OPS) ir Olweus programos Kokybės užtikrinimo sistemos (OPKUS) reikalavimų. Vadovaudamasi jais, mokykla vykdo sistemingą patyčių prevenciją ir sprendžia įtariamų ar patvirtintų patyčių atvejus.

2013 m. spalio 7 d. specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras ir Olweus International Ltd. Jonavos Justino Vareikio progimnazijai suteikė „Olweus mokyklos“ vardą 2013–2014 ir 2014–2015 mokslo metams. Po pakartotinių auditų "Olweus mokyklos" vardas buvo pratęstas: 2015–2016 ir 2016–2017 bei 2017-2018 ir 2018-2019 mokslo metams, o 2019 m. rugsėjo mėnesį –2019–2020 ir 2020–2021 mokslo metams.

Įgyvendinant Olweus programos standartą, mokyklos  bendruomenė privalo:

1. Du kartus per metus organizuoti viso personalo susirinkimus, apžvelgti ir aptarti pagrindines mokykloje jau įgyvendintas ir ateičiai numatytas patyčių prevencijos priemones.

2. Per vienerius mokslo metus organizuoti ne mažiau nei 5 MSG (mokymosi supervizijų susitikimus, kuriuose dalyvauja visi mokykloje dirbantys mokytojai bei personalo darbuotojai) susirinkimus.

3. Naujiems darbuotojams organizuoti mažiausiai vienos dienos trukmės įvadinius OPPP mokymo kursus.

4. Mokinių apklausą Olweus klausimynu vykdyti kartą per mokslo metus.

5. Budėjimo per pertraukas planą peržiūrėti, kritiškai įvertinti ir, esant reikalui, koreguoti bent vieną kartą per mokslo metus.

6. Visiems darbuotojams aktyviai ir nuosekliai taikyti 4 patyčių prevencijos taisykles, skirtas visai mokyklai.

7. Klasių vadovams kiekvieną mėnesį vesti ne mažiau nei 2 Olweus klasės valandėles.

8. Kiekvienais metais patyčių tema diskutuoti ne mažiau dviejuose mokinių tarybos susirinkimuose.

9. Patyčių tema turi tapti įprastine pokalbių su mokiniais tema.

10. Kiekvienais metais išsamiai informuoti tėvus/globėjus apie mokyklos patyčių prevencijos ir problemų sprendimo darbą bent viename klasės tėvų susirinkime bei bendruose tėvų ir mokytojų susitikimuose.

11. Visiems darbuotojams susipažinti ir sugebėti naudotis OPPP procedūromis, sprendžiant patyčių atvejus.

12. Mokyklai būti parengus kokybės planą, kuriame nurodoma, kaip ji laikosi OPS reikalavimų ir siekia savo tikslų patyčių prevencijos srityje.

Olweus programos koordinacinio komiteto nariai:

D. Sinkevičienė, direktorės pavaduotoja ugdymui – programos vadovė
I. Jurevičiūtė, psichologė – programos koordinatorė
V. Ergardt, soc. pedagogė – narė
D.Riaubienė, mokytoja – narė
A. Vaitkuvienė, mokytoja – narė
J. Cvekelienė, aptarnaujantis personalas – narys
D. Zabulytė, aptarnaujantis personalas – narė
E. Pečiurienė, mama – narė
M. Čelkonienė, mama – narė
K. Tatarūnaitė, mokinė – narė
T. Sabutis, mokinys – narys

MSG grupių vadovai:

I grupė – Irena Jaudzemienė, Irena Beinorienė

II grupė – Lidija Grižienė, Birutė Pilipavičienė

III grupė – Daivutė Kloniūnienė, Larisa Rockina

IV grupė – Ala Pranckevičienė, Ina Unčiūrienė

V grupė – Irena Šmorgūnienė, Jūratė Stankaitienė

Olweus programos instruktorė mokykloje – Vida Šerėnienė
Olweus programos koordinatorė mokykloje – Inga Jurevičiūtė

Daugiau informacijos apie Olweus programą galima rasti interneto svetainėje www.sppc.lt skyrelyje „Olweus programa“.