Jau penktus metus progimnazija dalyvauja respublikiniame integruoto vokiečių kalbos ir dalyko mokymo projekte „CLILiG – integruotas vokiečių kalbos ir dalyko mokymas(is) Lietuvoje“, kurį remia ir mokytojų kvalifikacija rūpinasi Vilniaus Goethe‘s institutas.

Šiais mokslo metais projekte dalyvauja 5-tų, 6-ų ir 7-ų klasių moksleiviai.

5-ų klasių mokiniai turi galimybę lankyti būrelį „Robotika ir eksperimentai vokiškai“, kurio metu mokosi programuoti su „Ozobot BIT“ robotais, atlieka eksperimentus ir mokosi vokiečių kalbos. Būrelio vadovė – vokiečių ir anglų kalbų mokytoja Jurgita Kvietkuvienė.

6-ų klasių mokiniai 2-ąjį pusmetį dalyvauja integruotose „Natur“ pamokose, kurias veda mokytojų komanda – vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Skamaročienė ir  biologijos mokytoja Edita Paknienė. Projekto dalyviai vieną kartą per savaitę atlieka gamtos mokslų tyrimus, kelia hipotezes, vieni su kitais dalinasi tyrimų ir eksperimentų rezultatais, išvadomis bei kartu mokosi vokiečių kalbos.

7-ų klasių mokiniai 1-ąjį pusmetį gilinasi į scenos meną integruotose vokiečių k. ir lietuvių kalbos ir literatūros programoje „Pirmyn į sceną! - Los auf die Bühne!“. (Vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Skamaročienė ir  lietuvių kalbos mokytoja Loreta Kazlauskienė). Dalyvaudami šios programos pamokose, mokiniai gilinasi į pasakų pasaulį, bendražmogiškas vertybes, kuria dialogus, scenarijus, vaidina spektaklyje (vokiečių kalba).

Integruotas dalyko ir užsienio kalbos mokymas – šiuolaikiško švietimo dalis. Lietuvoje toks mokymas taip pat sparčiai populiarėja. Nuo 2014 metų Goethe‘s institutas Vilniuje subūrė puikią vokiečių kalbos ir įvairių dalykų mokytojų komandas, kurios sėkmingai savo mokyklose vykdo integruoto vokiečių kalbos ir dalyko mokymo veiklas. Daugiau informacijos apie projektą: 

https://www.goethe.de/ins/lt/lt/spr/unt/kum/cll.html