2022 m. gruodžio mėn. sukanka 150 metų, kai Saleninkuose (Jonavos raj.) gimė Justinas Vareikis. Jis buvo knygnešys, Jonavos valsčiaus šaulių būrio steigėjas, būrio vadas ir garbės pirmininkas, „Šaulių žvaigždės“ ir Gedimino IV laipsnio ordinų kavalierius.

Ta proga lapkričio 21 d. Justino Vareikio progimnazijos 4a, 4c, 5c klasių mokiniai bei 5c klasės tėveliai ir skautai dalyvavo renginyje, kurį organizavo Jonavos rajono savivaldybės biblioteka. Mokiniai su lydinčiomis mokytojomis bei kitais dalyviais, lydimi Jonavos Justino Vareikio 211-oji šaulių kuopos, žygiavo iki Skarulių kapinių. Čia atidengtas Justino Vareikio paminklas. Nuskaičius šalia esantį QR kodą, galima susipažinti su Justino Vareikio biografija, kurią kruopščiai atrinko bibliotekos kraštotyrininkas Vytautas Venckūnas. 

Šventės dalyviai po iškilmingos ceremonijos vaišinosi kareiviška koše, susipažino su šaulių veikla. Justino Vareikio progimnazijos mokiniai ir skautai su lydinčiomis mokytojomis džiaugėsi galimybe dalyvauti bei prisidėti prie pilietinės patriotinės iniciatyvos.

Informaciją ir nuotraukas pateikė Edita Pilvinienė, Jūratė Stankaitienė, Daiva Puišienė, Neringa Butienė

Tolerancija – tai pakantumas vieni kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.

Kaip ir kiekvienais metais Jonavos Justino Vareikio progimnazija, mini Tarptautinę Tolerancijos dieną kuri vyksta lapkričio 16 d. Šių metų Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos namas. Šią tema  progimnazijos PUG, 1-8 kl. mokiniai kūrė individualius namus ant kurių dalinosi savo jausmais  ir mintimis apie toleranciją. Dėkojame visiems prisidėjusiems už aktyvumą ir kūrybiškumą.

„Vien tik pakelti silpnąjį – maža, paskui dar reikia prilaikyti jį.“ Viljamas Šekspyras

Informaciją pateikė:

Socialinė pedagogė Jurgita Jočenkaitė,

Socialinė pedagogė Viktorija Ergardt,

Psichologė Inga Jurevičiūtė

Startuoja 2022-2023 m. m. „Metų klasės“ rinkimai. Džiaugiamės ir sveikiname 5a ir 5d klases spalio mėnesį „Metų klasės“ rinkimuose surinkusias daugiausiai taškų.

Informaciją pateikė pavaduotoja ugdymui R. Grinskė

Jau tapo tradicija, kad spalio mėnesį prisimename žymų Jonavos krašto veikėją Justiną Vareikį, jo gyvenimą ir veiklą. Vyresnių klasių mokiniai pamokėles apie Just. Vareikį vedė pirmoms, trečioms ir penktoms klasėms.

Šiais metais pirmokams pamokėles vedė 7c ir 7d klasių mokiniai: Vakaris Vegelė, Kristupas Vaicekauskas, Skaiva Škapova, Kotryna Jakštaitė, Milena Uksaitė, Rugilė Šablevičiūtė, trečiokams - 8d klasės mokiniai Jurgis Kaminskas ir Naglis Karaliūnas, o penktokams - Auksė Zelnytė ir Liepa Frišmantaitė iš 6a klasės, Medeina Šileikaitė iš 6b klasės.

Mokinius ruošė istorijos mokytojos Irūna Januškevičienė, Jūratė Stankaitienė bei lietuvių kalbos mokytoja Diana Kizogian.

Informaciją ir nuotraukas pateikė Jūratė Stankaitienė, Irūna Januškevičienė

Spalio 27 dieną Jonavos sporto centre vyko tarpmokyklinės kvadrato varžybos. Jose dalyvavo ir Justino Vareikio progimnazijos berniukų ir mergaičių 5-6 klasių komandos.
Mergaičių komanda užtikrintai įveikė visas varžoves ir pelnytai iškovojo pirmąją vietą. Mergaites į pergalę vedė komandos kapitonė Ieva Kaminskaitė. Ši komanda taip pat iškovojo teisę atstovauti Jonavos miestui tarpzoninėse varžybose.
Puikiai pasirodė ir kapitono Šarūno Narbuto vedama berniukų komanda, užėmusi trečiąją vietą.
Informaciją pateikė mokytojas M. Šimulis