Š.m. spalio 16 d. 7e, 7c ir 8c klasių mokiniai vyko į edukacinę išvyką Birštone. Ten jų atvykusių laukė smagus orientacinis žaidimas „Pažink Birštoną aktyviai“. Dalyvių komandos, pagal duotas užuominas, turėjo atrasti Birštono objektus ar vietas. Gavę kūrybišką, loginę ar edukacinę užduotį - išsiaiškinti, koks tai Birštono kurorto objektas ar kurorto simbolis, ir jį surasti. Šis žaidimas buvo puiki galimybė pasitikrinti ir savo gebėjimus dirbti komandoje. Kadangi oras mus tikrai lepino, nepraleidome progos pasigrožėti Nemuno kilpų kraštovaizdžiu užlipę į patį aukščiausią bokštą Lietuvoje.

Informaciją ir nuotraukas pateikė mokytojos G. Arcerienė ir R. Kuklierienė

Artėjant Lietuvos Respublikos Konstitucijos dienai 8b klasės mokiniai lankėsi Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmuose. Čia jiems buvo surengta dorinio ugdymo pamoka-klasės valanda kitoje aplinkoje. Mokinius pasitiko ir su teismų struktūra, specialistais bei jų pareigybėmis supažindino teisėjo padėjėja Živilė Martusevičienė.

Teisėja Jūratė Ramanauskienė atsakė į mokinių klausimus ir pasiūlė imituoti teismo posėdį. Tai buvo vertinga patirtis - mokiniai suprato procedūrų rimtumą ir atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

Informaciją ir nuotraukas pateikė klasės auklėtoja Vida Bersėnienė

Spalio 11 dieną 3b klasės mokiniai turėjo edukacinę pamoką „Medžio kultūra: vilkelio gamyba“. Mokiniai susipažino su žaislais, kuriais žaidė senovėje piemenukai. Edukatorė Rasa Libienė labai įdomiai pasakojo iš kokių medžiagų daugiausiai gamindavo žaislus. Trečiokams teko malonumas nuspalvinti vaivorykštės spalvomis savo suktukus. Pamokos pabaigoje mokinukams buvo malonu pažaisti ne tik savo pagamintais vilkeliais, bet ir muziejuje esančiais senoviniais žaislais. Prisižaidę ir laimingi, nešini savos gamybos vilkeliais, mokinukai grįžo į mokyklą. 

Informaciją ir nuotraukas pateikė mokytoja I. Šmorgūnienė

 

Šią savaitę pasaulyje minima tarptautinė elektronikos atliekų diena. Ji skirta kuo plačiau informuoti visuomenę apie elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo, jų surinkimo ir perdirbimo problemas. Turimi gamtos ištekliai pasaulyje senka, todėl būtina juos tausoti: mažinti jų naudojimą ir kuo daugiau atliekų perdirbti. Mūsų mokykloje septintose klasėse vyko pamokos, per kurias mokiniai stebėjo ištraukas iš filmo „Kada kasime sąvartynus?“.Mokiniai sužinojo, kurias atliekas perdirbti sunkiausia, per kiek laiko suyra plastikas. Peržiūrėję filmą, visi sprendė testą, kūrė plakatus skatininančius rūšiuoti atliekas ir tausoti gamtą.

Informaciją ir nuotraukas pateikė mokytoja Ž. Nekrašaitė

Rugsėjo-spalio mėn. mokytojos Neringa ir Jūratė pakvietė 1c ir 1e mokinukus dalyvauti projekte „Pasakų iššūkis 2019”. Pirmąsias pasakas skaitė mokytojos, mokyklos bibliotekininkė D. Žeglova, vėliau jas skaitė mokinukų mamos, tėčiai, sesės. Perskaitę dienos pasaką, ją aptardavome; kildavo diskusijos dėl vienokio ar kitokio pasakų herojų elgesio, motyvo. Didžiausias džiaugsmas vaikams kildavo, kai pasakose vėl ir vėl laimėdavo tiesa ir gėris. Nors projektas eina į pabaigą, tačiau pasakos laukia jautrių vaikų širdelių suvirpinimo, kaip ir vaikai kasdien laukia pasakų... Taigi - pasakų skaitymas niekada nesibaigs, nes jos buvo parašytos, išspausdintos ne tam, kad gulėtų lentynose, o kad būtų paimtos į rankas ir perskaitytos ugdytojų širdimi.

Ačiū organizatoriams už puikų „Pasakų iššūkį 2019“, už priminimą apie pasakose slypintį gėrį.

Informaciją ir nuotraukas pateikė mokytoja N. Butienė